“Advanced Combustion Engine Technologies” Summer School

ICISS-logo

Το Διεθνές Ινστιτούτο Καύσης διοργανώνει το Θερινό Σχολείο με θέμα “Προηγμένες Τεχνολογίες Καύσης του κινητήρα” (www.iciss2016.gr).

Το Θερινό Σχολείο συνδιοργανώνεται από το Διεθνές Ινστιτούτο Καύσης, το Ελληνικό Τμήμα του Ινσιστούτου Καύσης και το έργο Marie Skłodowska-Curie ITN ECCO-MATE, ενώ λαμβάνει χώρα τον Ιούνιο 19- 23, 2016 στο Συνεδριακό Κέντρο του Μεσογειακού Αγρονομικού Ινστιτούτου Χανίων, στην Κρήτη.

Κατά τη διάρκεια της τετραήμερης εκδήλωσης θα δοθούν μια σειρά διαλέξεων, σεμιναρίων και hands-on μαθημάτων από διακεκριμένους ακαδημαϊκούς και επαγγελματίες του κλάδου που καλύπτουν θέματα όπως “engine combustion fundamentals, turbulence modeling, diagnostics, fuel injection and atomization, emission control and after-treatment, alternative fuels/technologies” και πολλά άλλα.

Οι στόχοι του θερινού σχολείου είναι η προσέλκυση αποφοίτων που ενδιαφέρονται για προηγμένες τεχνολογίες καύσης, PhD fellows στον τομέα της καύσης, ερευνητών και των επαγγελματιών του κλάδου.

Δεν υπάρχει κόστος εγγραφής και θα παρέχεται διαμονή. Περισσότερες λεπτομέρειες μπορούν να βρεθούν στο ICISS2016.

CombInst_Gr
Logo_fp7_mc